PodpalaczТекст

Читает Andrzej Mastalerz
720,03  547,22
Amelia Jez
02 марта 2020

Czy warto sięgnąć po książkę Wojciecha Chmielarza? Warto. Uważam, że jest to jednej z najlepszych polskich pisarzy, a już na pewno współczesnych. Rewelacyjny kryminał oparty na polskich realiach. Doskonale napisany, momentami szokujący i na wskroś prawdziwy.

"Podpalacz" to powieść kryminalna, która przekonała mnie do tego gatunku w polskim wykonaniu. Do tej pory sięgałam raczej po zagraniczne pozycje. Teraz nie mogę doczekać się kolejnych książek Chmielarza.

Główny bohater komisarz Jakub Mortka żyje swoją pracą, co doprowadziło do rozwodu z żoną. Jest środek zimowej nocy, kiedy Mortka zostaje wezwany do pożaru z trupem w tle. Komisarz jest wkurzony, że wzywa się go do ofiary, która spłonęła przez własną głupotę. Okazuje się jednak, że było to podpalenie i kilka, podobnych, ale bez ofiar, miało miejsce na tym terenie w ostatnim czasie.

Nie będę ujawniać więcej szczegółów, aby nie niszczyć przyjemności z czytania.. Bardzo polecam tę powieść, jak i samego autora!

Напишите отзыв и получите 50 бонусных рублей на ваш счёт ЛитРес