PodpalaczkaТекст

Kolejna fantastyczna książka od mojego mistrza zaliczona. Stephen King ma niezwykły talent, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł przy lekturze. Nie zawsze pisze on horrory, ale kiedy pisze… «Podpalaczka» to trzymający w napięciu i nie dający się oderwać, konkretny, rodowity horror. Uwielbiam ten dreszczyk emocji jaki daje mi literatura Kinga, to kontrolowane napięcie daje mi ogromna przyjemność. Czytam z niezwykłym zainteresowaniem i równocześnie ciesze się, że to nie ja jestem bohaterką jego książek. Autor postawił tym razem na wątek magiczny, mała Charlie to niepozorna dziewczynka, która ma ogromne, przyprawiające o dreszcz zdolności, o które nikt by jej nie podejrzewał. Dodatkowo średnio potrafi je kontrolować. Kiedy jej moc wychodzi na jaw zaczyna się oczywiście pościg za ośmiolatką i jej ojcem przez rząd, który pragnie wykorzystać jej zdolności jako broń. Dla mnie – rewelacja. Polecam.

Напишите отзыв и получите 50 бонусных рублей на ваш счёт ЛитРес